ZÁVODY KOLOBĚŽEK

09.09.2023

O víkendu 9. a 10. září jsem uspořádali tradiční koloběžkové závody. V sobotu jsme se sešli v opravdu hojném počtu na ulici Havlíčkova v Rájci. Malí i velcí závodníci se nebojácně postavili na start a všichni si dojeli pro sladkou medaili. Po skončení závodů obsadila celou ulici zemědělská technika společnosti ZERA Rájec, a.s. Děti i dospělí si mohli prohlédnout traktory a doprovodné stroje. Zaměstnanci ZERA byli také připraveni zodpovědět nám všechny zvídavé otázky ohledně zemědělské produkce a jejího zpracování na polích v okolí Rájce a samozřejmostí byla i možnost vyfotit se za volantem traktoru.

V neděli jsme se sešli na závody v Jestřebí na ulici Luční. Letos nám přálo počasí, takže i zde byla účast hojná. Závodníci si po závodech mohli vyzkoušet práci s hasičskou stříkačkou a prohlédnout si hasičské auto. Celý doprovodný program připravili hasiči z SDH Jestřebí, kteří měli pro děti také ukázky hasičského oblečení. To si mimochodem vyzkoušela i řada rodičů.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem účastníkům za fér play a především za nasazení, se kterým do závodů šli! Velké díky patří také ZERA Rájec, a.s. a SDH Jestřebí, za přípravu programu, ukázku vozidel a především že neváhali strávit část víkendu na akci pro děti. Těšíme se na další ročník!