RYCHLOKURZ ČAR A KOUZEL

19.07.2021

V červenci jsme uspořádali první pobytový tábor. Co na něm děti prožily a jak jsme se na táboře měli vám popíše účastnice Lea Neústupová: "Na pobytový tábor od Motýlka jsme se z nádraží v Rájci vydali vlakem. V Poličce jsme přestoupili na autobus a dojeli až do Pusté Rybné, odtud už jsme pěšky pokračovali až do hájenky u lesa. Tam jsme si vybalili věci a moudrý klobouk nás rozřadil do jednotlivých kolejí. Mě zařadili do Nebelvíru. Pak nám hlavní čarodějnice Minerva Mc. Gonagalová vysvětlila, že kouzelníci jako je ona se občas musí spojit s mudly jako jsme my, když hrozí nebezpečí. Taky nám řekla, že musíme porazit čarodějnici Morwenu a že se dá porazit jedině kouzlem, které budeme po celý tábor luštit. Byla to šifra, do které jsme za každý splněný úkol dostali písmeno. Během prvního dne se všichni z kolejí seznámili jak s dětmi, tak i s řediteli kolejí. Postupně jsme plnili úkoly, vyráběli jsme košťata, kolejní vlajky, kouzelnické hůlky a lektvary, každá kolej si vymyslela svůj pokřik, hráli jsme famfrpál a jezdili na "hypogryfovi".

Také jsme byli na třech výletech nebo spíš dlouhých procházkách. První v pořadí byl výlet k malému lanovému centru, a co je zajímavější, na oběd jsme šli do penzionu, u kterého byl minigolf! Vedoucí pro nás měli minigolf zamluvený, takže jsem si ho poprvé v životě vyzkoušela a bylo to super. Další výlet byl do záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, které jsme věnovali peníze na péči o zvířata. Pak jsme se odtud polní cestou vydali k Toulovcovým maštalím a dále až k zastávce autobusu. Poslední výlet byla spíš taková procházka po blízkém okolí Pusté Rybné, krásným lesem podél osvěžujícího potoka Hlučál jsme došli na oběd do stejnojmenného hostince a potom ještě na koupačku do místního přírodního koupaliště. Jídlo nám po celou dobu tábora moc chutnalo, ale nejlepší byl právě pátek. Na snídani nám udělali vedoucí vaječné chleby a na večeři dokonce palačinky, to byla teprve mňamka J

Na konci tábora jsme měli vyluštěné šifry a pronesli jsme čtyři části zaklínadla, které jsme stvrdili praskacími kuličkami. Pak jsme zavěsili mezi stromy kolejní vlajky a celé místo okolo ohniště vyzdobili ve všech čtyřech kolejních barvách a po čtyřčlenných skupinkách jsme chodili na stezku odvahy alias cestu za kamenem mudrců. Další den jsme se ráno sbalili a jeli jsme všichni domů."

Fotografie z celého týdne si prohlédněte zde.