PIRÁTSKÁ VÝPRAVA

19.08.2022

V termínu od 15. do 19. srpna jsme uspořádali první letní příměstský tábor pro školkové děti, který se nesl v duchu pirátské výpravy. Malí piráti a malé pirátky se sešli v pondělí a připravili se na celotýdenní dobrodružství. První den se nesl v duchu výroby piráské šavle a plnění prvních pirátských úkolů. V úterý jsme se vydali po stopách pirátky Annie Bonny, které nás zavedly za komtesou na zámek v Rájci nad Svitavou. Náledující den si naši piráti vyzkoušeli plavbu po rybníku Klimšáku, kterou pro nás připravili ráječtí vodáci. Všichni se statečně a nebojácně posadili na vratké bárky a nechali se povozit - a naštěstí jsme nikoho nelovili z vody.

Ve čtvrtek nás čekala výprava do pštrosí země. Podle mapy jsme vyrazili a úspěšně doputovali do cíle, kde jsme objevili poklad v podobě ledového nanuku - a v tom vedru opravdu přišel vhod!

Poslední den jsme se museli postarat nejen o objevení pokladu, ale také o výrobu oběda. Díky pokladu, který jsme našli, se k nám dostal i prastarý recept na pirátské palačinky a díky tomu žádné pirátské bříško nezůstalo prázdné.

Celý týden jsme zakončili společným ohněm, kam jsme pozvali i rodiče malých pirátů a pirátek.

Děkujeme rodičům za důvěru a svěření svých dětí do naší celotýdenní péče.

Rádi bychom také poděkovali Restauraci Kopeček za luxusní obědy, paní kastelánce Zdeňce Kalové za program na zámku, Janě a Lukášovi Konečným za program na rybníku (a také rájeckým rybářům, že nám dovolili povozit děti v jejich výsostných vodách) a všem, kteří nám nezištně pomáhali a vyšli vstříc!

Více fotek najdete zde.