Kroužek Cyklo-tůro v roce 2020

31.12.2020

V letošním roce jsme otevřeli nový kroužek pro děti školního věku věnovaný cyklistice, turistice, bezpečnosti pohybu a především poznávání naší obce a okolí. Bohužel kvůli přísným vládním opatřením se nám podařilo sejít se jen párkrát. Níže přinášíme reportáž z některých setkání. 


11. září | Proběhlo první setkání cykloturistického kroužku. Počasí bylo krásné a tak jsme si užili výlet k rybníku Klemovák. Čekala nás také teoretická příprava na jízdu a jako odměna byl zmrzlinový kornout. 

Více fotografií najdete v naší fotogalerii


9. října | Zdolali jsme kopce k zámku a po žluté, abychom se po červené svezli lesem po červené do Ráječka. Na hřišti jsme se občerstvili a pod kolejemi přejeli do Spešova a vrchem do Jestřebí. Bezva výlet s bezva partou, snad brzy ahoj na dalším výletě.

Další fotky najdete v naší fotogalerii


4. prosince | PO téměř dvouměsíční pauze jsme se mohli potkat na kroužku Cyklotůro, v tomto období tůro. Prostudovali jsme si mapu, popovídali o dnešní oslavenkyni Barboře a vydali se proti proudu řeky Svitavy do Doubravice, zpět podél kolejí. Pěkných 6 km zimní krajinou, pěkně jsem klouzali, jen teda po blátě místo po ledu. Po tmě jsme ulovili barborky do vázy. Naše holky ještě na vdávání nejsou, kluci, že se jich to vlastně netýká. Takže jsme si s větvičkou spojili jinou tradici - předpovídání šťastného měsíce v příštím roce: kolikátý den po uříznutí barborka vykvete, tolikátý měsíc bude pro majitele větvičky tím šťastným. Děti nezklamaly - "a co když mi vykvete třináctý den" ?


11. prosince | Naše setkání jsme pojali jako stopovací hru s hledáním pokladu. V zámeckém parku byla pro děti připravena trasa s úkoly značená svítícími pásky. Děti vybavené čelovkami nebo baterkami úspěšně absolvovaly cestu, plnily úkoly a objevily poklad, který představoval malou hračku a sladkou odměnu. Na závěr bylo připraveno opékání a tak jsme se dobře najedli a ještě u toho ohřáli. 


18. prosince | Poslední letošní tůro jsme pojali jako obhlídku vánočního osvětlení domů a bytů v Rájci a Jestřebí. Rozdělili jsme se do dvou skupin, na Jestřebskou a Rájeckou. Obešli jsme skoro celý Rájec a Jestřebí, našlapali 7 km a bylo se opravdu na co dívat. Těšíme se na kroužek Cyklotůro i v příštím roce.