CESTA KOLEM SVĚTA

07.08.2023

Poslední ze série letních příměstských táborů byl určen školkovým dětem, které doprovázeli jejich starší sourozenci. Malí cestovatelé se vydali na dobrodružnou cestu kolem světa - během 5 dnů navštívili pět světadílů. Naše dobrodružství jsme začali cestou po různých evropských státech, které jsme poznávali podle vlajek. Z Evropy jsme se další den vypravili do Severní Ameriky za cowboji a Indiány. Ti nás naučili střílet z pistolí i z luků. A kdo se nebál zavítal také na Jamajku a upletl si pravý dred - rastafariánský copánek. Třetí den nás čekal přesun do Asie - hlavně tedy do Indie, Číny a Japonska. Vypravili jsme se po Velké čínské zdi, jako praví Indové jsme si zameditovali a společně s japonskými konstruktéry jsme sestrojili roboty. 

Největší zkouškou naší odvahy byla cesta napříč africkým kontinentem. Na jihu Afriky jsme si vyzkoušeli těžkou práci těžařů zlata, ale nejhorší bylo překonání  největší písečné poušti světa Sahary. Ještěže jsme měli dostatečnou zásobu vody, která nás dovedla až na nejvyšší vrchol tohoto teplého kontinentu - na horu Uhuru. Cestou zpět jsme se museli chladit (nepravou) africkou zmrzlinou. Poslední den nás čekala návštěva u protinožců, kde nás ale zastavila cizinecká policie a podrobila zkoušce všechny naše doklady. Nakonec jsme toho stihli mnohem více! Po výborném obědě už byla na programu cesta zpět domů za rodiči a sourozenci. 

Rádi bychom poděkovali všem, kdo nám s táborem pomáhali: cowbojům za přípravu střelecké akce, příslušníkům cizinecké policie za skvělý program, Zámeckému penzionu Kopeček za luxusní obědy a online supermarketu Rohlík za krásné dárky pro děti a křupky ke svačinkám.

Více fotek najdete v albu.