20.–24. července | Jak to žije v Řáholci

24.07.2020

Kromě příměstských táborů pro děti nabízíme v našem Centru také týdenní příměstský tábor pro maminky s dětmi ve věku 2–5 let. V letošním roce se konal již třetí cyklus tohoto tábora a průvodci nám byli Rumcajs, Manka a Cipísek. 

Každý den děti společně s maminkami prožívaly jedno dobrodružství. V pondělí jsme si vyzkoušeli, zda zvládneme nástrahy lesa Řáholce a pak pomáhali hledat víle její ztracený poklad. Druhý den se děti vydaly společně s Rumcajsem hledat včely, které mu ulítly. Povídání od pana včelaře bylo navíc zpestřeno ochutnávkou prvního medu a zkouškou včelařského obleku. Třetí den jsme společně s Rumcajsem pomáhali vodníku Volšovečkovi. Čekala nás stavba vodního potrubí, vodní bitva a kdo zvládl obehrát vodníka Volšovečka, ten získal šupinku a mohl se projet na lodi po řece Svitavě. Ve čtvrtek jsme společně s Mankou vyrazili na piknik v zámeckém parku. Maminky nám navíc připravily další dobroty a tak jsme si mohli pochutnat nejen na ovoci, zelenině a pomazánkách s chlebem, ale také na výborných buchtách, ovesných sušenkách a muffinkách. Celodenní pobyt v zámeckém parku jsme zakončili prohlídkou sklepů pod zámeckým parkem s panem zahradníkem a příjemně se ochladili. A na závěr celého tábora si pro nás Cipísek připravil olympiádu se spoustou disciplín. Po pátečním obědě nás pak čekalo už jen focení a medailové odměny. Celý týden jsme si společně opravdu užili a děti si mohou na tábor zavzpomínat nad táborovým deníkem, který je celý týden provázel.

Více fotografií z našeho života v Řáholci si můžete prohlédnout zde

PODĚKOVÁNÍ

Tento tábor by se nemohl obejít bez řady sponzorských darů a ochoty mnoha lidí připravit pro maminky s dětmi tak skvělý program. Jménem organizátorek tábora tedy děkujeme:

  • Panu Zaoralovi a jeho ženě za úžasné včelařské odpoledne, možnost návštěvy jeho úlů, ukázku práce včel a především ochutnávku výborného medu.
  • Panu Janíkovi za svezení dětí po řece Svitavě, Janě Konečné za zapůjčení dětských vest a celému Vodáckému klubu Rájec-Jestřebí za umožnění této aktivity.
  • Panu Kopeckému za ukázku sklepů pod zámkem, poutavé vyprávění o historii zámku a především možnost strávit v areálu zámeckého parku celý den. 
  • Evě Šudákové z KeramikaEŠ za krásné ptáčky, které věnovala dětem do vílího pokladu.
  • Panu Gorčíkovi za nařezání a přípravu dřevěných koleček na medaile s motivem Cipíska.