10.–14. srpna | Nezapomenutelný týden ...

14.08.2020

Po seznamovací části získal každý uvítací list, ze kterého se dozvěděl, co ho celý týden čeká a podle kšiltovky a podepsané placky víme "kdo je kdo" a nikdo se určitě neztratí.

V pondělí jsme tvořili papírové šablony na společné focení a odpoledne byla Olympiáda zakončená sladkou odměnou v podobě perníkové medaile.

V úterý jsme se vydali autobusem do Boskovic do Westernového městečka. Ve městečku se platí vlastní měnou v kovových dolarech a my jsme si museli vyměnit opravdu dost peněz, protože nás čekalo spoustu zážitků. Děti si užily vršek pokladů, střílení z luku v indiánské vesničce a dokonce rýžování zlata. Po výtečné polévce a smažáku jsme ještě zhlédli představení v aréně. Byl fakt pařák a tak bylo nutné cestou na autobus ještě malé zastavení na zmrzku a ledovou tříšť.

Středeční výlet do Rudice byl poměrně osvěžující vzhledem ke koupání v bývalém lomu Seč a v Rudickém propadání. Příroda je kolem Rudice prostě úchvatná a hlavně nás uchránila před žhavým sluncem. Zastávek na občerstvení bylo také dost a oběd v Jedovnicích před odjezdem autobusu přišel už vyloženě včas.

Koupaliště Újezd to byl nejočekávanější výlet celého týdne. I když jsme si koupání museli opravdu zasloužit devítikilometrovým výšlapem cestou necestou ze sokolovny až na koupák, výborná pochoutka v podobě řízku s chlebem a okurkem, kterou nám připravili v místním penzionu Kopeček, vodní zastavení v lesních bystřinách a koupačka v opravdu pěkném koupališti zasazeném po krásné přírody celé úsilí cesty opravdu vyvážilo. Autobusovou dopravou se zastávkou na zmrzce v Boskovicích jsme se vrátili unavení ale spokojení zase do Rájce...

V pátek jsme se rozloučili s naším táborem výpravou za pirátským pokladem, na kterou jsme si vyrobili krásně zdobené šátky. Modří, Zelení, Fialový, Červení i Černí našli cestu k pokladu, svou část mapy a klíče. Bednu i s pokladem jsme vyzdvihli a jeden klíč skutečně patřil do zámku. Radost z nalezení pokladu byla veliká a hlad už jsme měli taky pořádný. Všichni se pustili do opékání. Po návratu do sokolovny jsme si ještě rozdali pamětní keramické medaile a spokojené děti se vrátily domů užívat si zbytek prázdnin.